امروز 
به پايگاه اينترنتي از تو به یک اشاره خوش آمديد.

درباره ي ما


با نام خدای زیبایم می نویسم :
مرا هر چه هست از اوست، به امانت داده است مرا و باز ستاند روزی و روزی دگر پای حساب کشند مرا و چه حسرتی دارم من در آن روز ،که ای کاش یار مرا هیچ امانتی نداده بود.خدای زیبایم: بسیار می ترسم از آن روز ، یا مرا هیچ مده ، یا حسابش مخواه و یا امانت دارم ساز، آمین.
دوستان ، این خانه را برای میزبانی از شما بنا کرده ام ، بنابرین بسیار خشنود خواهم شد اگر ، میزبانی مرا نقد کرده و نظرات خود را در رابطه با مطالب عنوان شده ،اعلام فرمایید.
بنده حقیر سيد حميدرضا.. 24 ساله از تهران,كارشناس علوم سياسي میباشم. .و تلاشم بر اين است كه بتوانم در اين راه پر بهجت و پر افتخار و پر فیض قدمي براي امام و شهدا و رهبر عزيزم بردارم تا نشود كه در مقابل امام زمانم (صلوات اللَّه عليه و عجّل اللَّه فرجه و ارواحنا فداه) شرمسار باشم.
در مورد مطالب سياسي , بنده , بيشتر در مورد مطالب عمده و تاثير گذار در عرصه داخلي و در عرصه بين الملل,كه ارتباط مبسوطي با كشورمان دارد خواهم پرداخت.و تا آنجايي كه در توان و درك ناقصم هست به تحليل و برسي آن خواهم پرداخت.
...::::::التماس دعا::::::...

.:. امكانات .:. 1. دلنوشته اي از جنس بصيرت
  مربوط به موضوع : مقالات
  پنجشنبه ششم آبان ۱۳۸۹


  ...::دلنوشته اي از جنس بصيرت::...


  در اين روزها يعني بعد ازدهمين انتخابات رياست جمهوري اگر از لحاط سمعي اشاره كنيم ميتوان گفت كه دو واژه (فتنه و بصيرت) بيشتر از همه از طريق رسانه ها به گوشمان خورده است.. و مقام معظم رهبري تاكيد زيادي بر اين دو مفهوم دارنند...

  اگر چه فتنه و بصيرت دو واژه نوظهوري نيست , در واقع فتنه از سالهاي بسيار دور بوده است يعني از زمان امام علي(ع) , تا حال حاضر در دوران ما...
  كساني ميتوانند از اين فتنه هاي پرخطر و غبار آلود به راحتي عبور كنند , تا بصيرت كافي داشته باشند.در واقع فتنه و بصيرت يك اصل جدانشدني و تجديدناپذيراست و قابل تفكيك نيست.چون اگر فتنه در كار باشد بايد بصيرتي باشد تا گرد و غبار فتنه را از بين ببرد و حق و باطل را مشخص كند , پرده را از روي ظالم بكشد , تا حقيقت رونمايي شود.
  در زمان امام علي(ع) آنهايي كه بصيرت كافي نداشتند در جايي علي(ع) را تنها گذاشتند وعده اي در برابر علي(ع) جنگيدنند.طلحه و زبير و . . اينها سابقه داران اسلام بودنند.بعضي علي(ع) را تنها گذاشتند و بعضي در برابر علي(ع)شمشير كشيدنند.به طور كلي جنگ هاي زمان امام علي(ع) همگي مصداق بارز فتنه بودنند.هر سه جنگها دعواي جناحي بودند و در حقيقت دعواي حق و باطل نبودند.

  ميتوان به اين موضوع اشاره كرد كه , در زمان حيات رسول گرامي اسلام , عده اي از اصحاب ايشان كه در كنار علي(ع) به جنگ عليه باطل شمشير ميزدنند در زمان بعد از فوت رسول گرامي به خاطر نداشتن بصيرت كافي بر خود علي (ع) شمشير كشيدند. و با او به جنگ برخاستند...بايد از اين اتفاقات گذشته درس گرفت تا نشود تاريخ دوباره تكرار شود...
  در واقع اين فتنه هاي دوران امام علي(ع) عبرت هاي تاريخ براي دوران ماست.

  ((رهبر عاليقدر انقلاب به بيان اينكه فريب خوردن ياران امام علي(ع) در جنگ صفين را از مصاديق بارز بي بصيرتي عنوان كردند.))

  در حقيقت با اين تعبير ما بايد از اين مصاديق روشن پند بگيريم , تا نشود كه به گمراهي رويم.
  به طور كل بصيرت از منظر امیرمؤمنان،به معناي: مشاهده درست و دقیق حوادث، تفکر و تدبر در آنها و سنجیدن مسائل و حوادث ميباشد. و طبق فرموده مقام معظم رهبري بصيرت به معناي نورافكني است در تاريكي ها , راه را نشان مي دهد , قطب نمايي است كه در بيابانهاي پر غبار حيرت , مسيرصحيح حركت به سمت هدف را مشخص مي سازد...
  از نظر بنده در واقع اين قطب نماي رسيدن به هدف همان ولايت است. با ولايت است كه ميتوان به هدف نهايي رسيد و از گردنه هاي پر پيچ و خم فتنه رهايي يافت و به هدف اصلي رسيد.اگر همه چيز فراهم باشد اما قطب نمايي وجود نداشته باشد رسيدن به هدف عملي نخواهد شد. واين اهميت ولايت را دوچندان ميكند.

  در همين دوران ما , فتنه اي كه پس ازانتخابات شكل گرفت ..كه حق و باطل را به گونه اي بهم گره زد , ودر حقيقت شناخته عرصه را دشوار كرد , شناخت اطراف قصه دشواركرد, شناخت دشمن و دوست , ظالم و مظلوم را دشواركرد و كساني توانشتند از اين گردنه دشوار به سربلند عبور كنند كه از بصيرت بالايي برخوردار بودنند.چه بسا كساني كه چه از لحاظ غفلت و چه از لحاظ بي بصيرتي از اين فتنه سربلند عبور نكردنند , مردود شدنند اگر چه اين افراد از خواص بودند.

  در اين فتنه سال گذشته عده اي بر اثر بي بصيرتي و به اشتباه و يا غفلت ادعاي تقلب را مطرح كردنند , باشد به گفته دوستان اسبق ما تقلب شده بود..ولي اگر ايرادي و اشكالي و يا تقلبي در كار بود مي بايست از مجراي قانوني حل و فصل ميشد و نه به شكل لشگركشي خياباني.اگر هر نامزدي بخواهد بعد اينكه راي لازم را مثلا در فلان مسئوليت و منصب بدست نياورد , و طرفداران خود را به تحريك كردن وا دارد و به خيابان بكشد..ديگر چرا انتخابات برگزار ميشود.همه اين موضوعات به بي بصيرتي بر ميگردد.

  اين فتنه 88 كه بر اثر خودخواهي و يا زياده خواهي و يا به بيان بهتر كينه اي كه به ولايت در دل داشتند , از طرف دوستان اسبق ما شكل گرفت..باعث شد خون عده اي از مردم بي گناه و فريب خورده و بسيجيان كه در اين راه سينه سپر كردنند براي حفظ نظام و ولايت ريخته بشود.آنهم براي چي..؟؟؟براي خودخواهي يا زياده خواهي؟امتياز خواهي و يا كينه اي كه به ولايت در دل داشتيد؟براي كدامين يك. . .؟

  آمديد لشگر كشي كرديد.مردم را تحريك كرديد.خيابانهارا به آتش كشيديد.مغازه هارا ويران كرديد.شيشه هارا شكستيد.امنيت شغلي و اجتمايي مردم را به خطر انداختيد.حق را باطل و باطل را حق جلوه داديد.جو را غبار آلود كرديد تا بتوانيد امتيازي بگيريد. اما به فضل الهي شكست خورديد. وبا هوشياري ملت ايران و مردم وجوانان بود تا با بصيرت خود , راه را از بيراهه تشخيص بدهند و همچنان به راه پر بهجت و پرارزش خود ادامه بدهند تا آنجايي كه روزي پرچم انقلاب رابه منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان (عجّل اللَّه فرجه و ارواحنا فداه) بدهد تا در كنار ايشان و با كمك خود همين انسانها سيطره ظلم را از بين ببرد و حق را قالب كند و عدل را در زندگي مردم حاكم كند و مردم را بنده واقعي خدا بكند . . انشاالله.
  ((و در آخر جمله اي از بنيانگذار انقلاب كه فرمود اين انقلاب در حال شدن است به پايان ميرسانم.))

  پس ميرويم تا بشويم
  ادامه مطلب | | نويسنده : سید حمیدرضا

.:. صفحات .:.

|حديث روز