از تو به یک اشاره
نگارش در تاريخ سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ توسط سید حمیدرضا

وحید حقانیان که بیشتر با عناوین «سردار وحید» و «آقای وحید» شناخته شده‌است یکی از فرماندهان سابق نظامی است که در سالهای اخیر در دفترآقا  فعال است. سایت‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران، از وحید حقانیان به‌عنوان «دست راست و مباشر اصلی» آقا  یاد می‌کنند.

«وحید حقانیان» معاون اجرایی دفتر رهبری است که به عنوان یک چهره بسیار بانفوذ و قدرتمند وظیفه ابلاغ تصمیمات و نقطه نظرات آقا  به دستگاه‌های مختلف سیاسی، امنیتی و نظامی و ایجاد هماهنگی میان آنها را بر عهده دارد.

تنها اطلاعات تقریبا تایید شده‌ای که درباره گذشته وحید حقانیان وجود دارد این است که اصالتی اصفهانی دارد و منزل پدریش در اطراف میدان منیریه تهران است.

او همان کسی است که در مراسم تنفیذ دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، در میان تعجب همگان، حکم تنفیذ را به آقا  تحویل داد تا او به نوبهٔ خود آن را به احمدی نژاد تحویل دهد. این کار معمولا توسط رئیس جمهور قبلی یا رئیس مجلس خبرگان یا افرادی در رده‌های مشابه انجام می‌گرفته‌است. وی همچنین در مراسم تحلیف احمدی نژاد در مجلس شورای اسلامی حضوری بسیار پر رنگ داشت و در ردیف اول مجلس دقیقا در مرکز فرماندهان رده اول نظامی قرار داشت بطوریکه به نظر می‌رسید او دارای مقام بالاتری از تمام نظامیان حاضر نظیر فیروزآبادی و جعفری است.

اسلایدر

دانلود فیلم